Jak zwiększa się efektywność paneli słonecznych?

Jak zwiększa się efektywność paneli słonecznych?

znshine solar nagroda

Regularnie realizowane testy niezależnego laboratorium PVEL Photovoltaic ułatwiają ocenę wciąż dynamicznie rozwijającego się rynku modułów fotowoltaicznych. Swoje nowe rozwiązanie pokazała między innymi chińska firma Zhengxin, zdobywając w ten sposób pierwsze miejsce wśród badanych rozwiązań. Nie jest to zresztą pierwsze zwycięstwo w historii tego przedsiębiorstwa. Co pozwoliło im osiągnąć triumf?

Jak wyglądały testy w laboratorium PVEL Photovoltaic?

W przeciwieństwie do podstawowych badań prowadzonych zgodnie z wytycznymi IEC (Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna), testy w laboratorium Photovoltaic były znacznie bardziej rygorystyczne i dotyczyły wielu aspektów:

  • Maksymalna moc paneli fotowoltaicznych.
  • Cykl cieplny.
  • Cykl wilgotnego powietrza.
  • Obciążenia mechaniczne.
  • Tłumienie wywołane różnicą potencjałów.
  • Tłumienie wywołane światłem pomocniczym.
  • Sześć rygorystycznych testów wytrzymałości.
  • Test wydajności wytwarzania energii.

W ten sposób opracowane sprawozdanie laboratorium pozwala na dokładną ocenę pracy wybranych modeli paneli fotowoltaicznych w różnych warunkach klimatycznych i pogodowych. Uzyskane dane przydatne będą z pewnością dla deweloperów i firm oferujących budowę elektrowni słonecznych.

Moduł ZXM7-SHLDD144 zwycięzcą

Jednym z testowanych rozwiązań był nowy moduł fotowoltaiczny ZXM7 firmy Zhengxin Optoelectronics. Co w szczególności zwróciło uwagę specjalistów w tej branży? Głównie wysoka moc maksymalna sięgająca od 530 do 555 wat. Jest to doskonały wynik wśród podwójnych ogniw monokrystalicznych, który udało się osiągnąć dzięki zmniejszeniu odległości między szynami zbiorczymi oraz liniami palcowymi.

Panel generował też duże ilości energii w warunkach ograniczonego nasłonecznienia. Jednocześnie mocno ograniczona degradacja PID zwiększa trwałość i zużycie ogniw, zwiększając w ten sposób wydajność tego rozwiązania. Szczególnie w trudnych eksploatacyjnie warunkach klimatycznych.

W końcu grono specjalistów zwraca uwagę także na wysokie wskaźniki wytrzymałości mechanicznej, w tym odporności na obciążenie śniegiem i wiatrem. Takie dane są bardzo ważne przy planowaniu budowy dużych farm fotowoltaicznych.

Doskonałe wyniki modułów ZNSHINE SOLAR

Moduły fotowoltaiczne ZNSHINE zwróciły uwagę inwestorów pod kątem bezpieczeństwa, wydajności i ekologiczności. Obudowa z hartowanego szkła od dołu sprawia, że ogniwa te są praktycznie niepalne, a zatem w pełni bezpieczne. Z tego samego powodu panele te mogą wytwarzać więcej energii cieplne (niskie ryzyko przegrzania), a ich trwałość jest wyższa niż konkurencji.

Jeszcze więcej uwagi specjalistów przykuła wierzchnia warstwa grafenu zintegrowana z szybą (a nie stanowiąca osobną powłokę jak do tej pory). Ten prosty pomysł pozwolił zwiększyć produkcję energii aż o 2%, a jednocześnie uczynił ogniwa odpornymi na zabrudzenia. To sprawia, że panele ZNSHINE SOLAR utrzymują wysoką wydajność przez cały rok, stając się najlepszym wyborem dla małych gospodarstw i dużych farm słonecznych.

Categories :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *