Panele fotowoltaiczne dla domu i firmy

Panele fotowoltaiczne dla domu i firmy

PANELE FOTOWOLTAICZNE DLA DOMU

Panele fotowoltaiczne dla domu to doskonały sposób na dbanie o środowisko przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zużycia energii.

PANELE FOTOWOLTAICZNE DLA FIRMY

Koszty zużycia energii w firmie często są bardzo wysokie. Panele fotowoltaiczne dla firm pozwolą Ci zaoszczędzić i trzymać wydatki pod kontrolą.

PONIK SOLAR

Panele fotowoltaiczne ZNSHINE od PONIK SOLAR

Jesteśmy importerem paneli fotowoltaicznych firmy ZNSHINE SOLAR.

ZNSHINE SOLAR to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych firm produkujących panele fotowoltaiczne.

Zastosowana technologia Grafenu w podwójnej szklanej powłoce panelu fotowoltaicznego zwiększa jego bezpieczeństwo ale to co najważniejsze przyczynia się do zwiększenia jego wydajności.

REALIZACJE PONIK SOLAR

Zobacz

nasze realizacje

Instalacje fotowoltaiczne to jedna z tych dziedzin gdzie najlepsza reklamą są zadowoleni klienci oraz ukończone realizacje. Ponik Solar może pochwalić się niejednym ukończonym projektem i zadowolonymi klientami, których pozytywna ocena najlepiej świadczy o naszej jakości i doświadczeniu.

ZAINTERESOWANY/-A WŁASNĄ ELEKTROWNIĄ?

Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ponik Solar, w szczególności na kontakt telefoniczny czy za pomocą poczty elektronicznej w celu przekazania oferty.

BLOG

Co nowego na naszym blogu?

Fotowoltaika

Dlaczego panele PV wyłączają się w słoneczne dni

Na niebie świeci słońce, a na horyzoncie nie ma chmur. Jesteś pewien, że Twoja przydomowa elektrownia słoneczna bije rekordy produktywności, więc włączasz aplikację w telefonie i z przerażeniem odkrywasz, że do Twojej sieci nie wpływa ani jeden wat zielonej energii! Natychmiast sprawdzasz swoją instalację, ale wszystkie elementy działają prawidłowo, a przewody nie są uszkodzone. Dlaczego […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Dofinansowania fotowoltaiki. Sprawdź sam

Fotowoltaika jest doskonałą inwestycją dla Twoich oszczędności. W ciągu kilku lat zwracają się wszystkie poniesione inwestycje, natomiast oszczędności będą generowane przez całą żywotność instalacji, czyli przeszło dwadzieścia lat. Teraz możesz jeszcze bardziej skrócić okres zwrotu, korzystając z licznych dofinansowań paneli fotowoltaicznych. Zobacz, jak korzystnie zainwestować w instalację fotowoltaiczną w 2022 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Jak stworzyć opłacalną instalację fotowoltaiczną?

Instalacje fotowoltaiczne pojawiły się w Polsce dobre kilka lat temu i od razu zyskały ogromną popularność. Dzięki dofinansowaniom wiele osób decydowało się na ich instalację, a korzystne warunki kredytowe pozwalały każdemu na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej na dachu swojego domu. Ilość powstających przydomowych elektrowni słonecznych zaskoczyła firmy energetyczne, które nie zdążyły dostosować sieci dystrybucyjnej do […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Fotowoltaika w połączeniu z rekuperacją i pompą ciepła – korzyści

Aktualne trendy architektoniczne kładą szczególny nacisk na dwa aspekty: ekologię oraz ekonomię. Dużą popularnością cieszą się ciągle panele fotowoltaiczne, coraz więcej domów ogrzewanych jest pompami ciepła. Nowe domy wyposażane są także w system rekuperacji. Na czym polegają te rozwiązania i jakie dają korzyści? Sprawdź sam!

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Ile kosztuje fotowoltaika

Zmieniające się w ostatnim czasie przepisy prawne mają na celu zahamowanie inwestycji w przeszacowane instalacje fotowoltaiczne. Rozliczanie się z nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej na gorszych warunkach powoduje, że opłacalność takich inwestycji jest znacznie mniejsza. Jednak nadal jest to ciekawy sposób na oszczędności. Szczególnie przy stale rosnących cenach prądu. Ile aktualnie kosztuje fotowoltaika i czy może […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Jak kryzys energetyczny w Chinach wpłynie na fotowoltaikę?

Obecnie Chiny borykają się z ogromnym kryzysem energetycznym. Przerwy w dostawie prądu spowodowane wysokimi cenami węgla dotknęły nie tylko mieszkańców Państwa Środka, ale też wiele tamtejszych przedsiębiorstw. 70% chińskich zakładów przemysłowych zasilana jest węglem, który stał się towarem niezwykle deficytowym. Władze poleciły firmom kolejowym i władzom lokalnym zwiększenie dostaw węgla do zakładów użyteczności publicznej. Jednak […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Fotowoltaika – na jakim dachu najlepiej się sprawdzi

Planując budowę domu jednorodzinnego należy wziąć pod uwagę szereg różnych aspektów. A jeśli planujemy również instalację paneli fotowoltaicznych, warto wiedzieć jak przygotować plan inwestycji tak, aby instalacja PV działała jak najwydajniej. Ale jaki rodzaj dachu sprawdzi się najlepiej? Fotowoltaikę można zainstalować na praktycznie każdym dachu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Moduły ZNSHINE z powłoką grafenową – pytania i odpowiedzi

Klienci zainteresowani zakupem modułów fotowoltaicznych ZNSHINE SOLAR z powłoką grafenową często mają wiele pytań. W tym artykule odpowiadamy na te najbardziej popularne.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

ZNSHINE Solar – Panele fotowoltaiczne z grafenem

Amerykańskie laboratorium PVEL zajmuje się testowaniem paneli fotowoltaicznych sprzedawanych przez 75 producentów od 10 lat. Różnice w trwałości są ogromne w zależności od użytej przy wykonaniu paneli technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Fotowoltaika i pompa ciepła – czy to się opłaca

Ogrzewanie to jeden z największych wydatków każdego gospodarstwa domowego. Nic dziwnego, że poszukujemy rozwiązań, aby obniżyć rachunki za ogrzewanie. Dachy domów w Polsce coraz częściej pokryte są panelami fotowoltaicznymi. Panele fotowoltaiczne łączone są często w jeden system z pompą ciepła. Dzięki temu koszt ogrzewania domu może spaść nawet o 80% niż w przypadku ogrzewania przy […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Pożar paneli fotowoltaicznych – jak sobie z tym radzić

Od kilku lat w Polsce mamy nieustanny wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Moduły fotowoltaiczne wraz z pompą ciepła są najczęściej wybieranym rozwiązaniem wśród Polaków. Jest to bardzo dobry sygnał coraz większej świadomości dbania zarówno o środowisko jak i oszczędności.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Fotowoltaika dofinansowanie jak uzyskać dotacje w 2021

Program „Mój Prąd” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polaków i będzie kontynuowany w roku 2021. Jak zatem uzyskać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w roku 2021? Dowiesz się tego w naszym artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Czego dowiesz się od doradcy energetycznego PONIK SOLAR

Wybór dostawcy instalacji fotowoltaicznej to poważna decyzja. Podjęcie współpracy z nieodpowiednią firmą może przysporzyć Tobie wiele kłopotów. W PONIK SOLAR zawsze gramy w otwarte karty zatem w poniższym artykule przedstawimy Tobie czego możesz spodziewać się na spotkaniu z naszym doradcą energetycznym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Technologia bifacial – jak produkować więcej energii

Pierwsze panele fotowoltaiczne w technologii bifacial powstały w laboratorium kilkadziesiąt lat temu. Pierwszą firmą, która je skomercjalizowała, była hiszpańska firma Isofoton (1981), na podstawie badań Antonio Luque w Instytucie Energii Słonecznej w Madrycie. Dzisiejsze moduły fotowoltaiczne bifacial są zaprojektowane do wytwarzania energii przez światło padające z przodu i z tyłu panelu, ale nie są wykonane […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Iván Duque inauguruje pierwszą elektrownię słoneczną w ramach planu przejścia na energię odnawialną w Kolumbii

W Meta w Kolumbii została zainstalowana pierwsza elektrownia słoneczna w 2021 roku będąca częścią planu przejścia na energię odnawialną w Kolumbii, oficjalnie ogłoszona przez prezydenta Kolumbii Ivána Duque Márqueza, który uczestniczył w piątkowej ceremonii inauguracji elektrowni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Moduły fotowoltaiczne ZNSHINE posiadają certyfikat przeciwpożarowy klasy A

Wszystkie instalacje elektryczne niosą ze sobą pewien stopień zagrożenia pożarowego, a pożary z modułów fotowoltaicznych nie są niemożliwe, mimo że są one bardzo rzadkie. W ostatnich latach kraje zwiększyły wymagania dotyczące odporności ogniowej elektrowni fotowoltaicznych, zwłaszcza panele fotowoltaiczne.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna najczęściej zadawane pytania

Ze względu na to, że dużo naszych aktualnych i potencjalnych klientów zadaje sobie podobne pytania postanowiliśmy odpowiedzieć na te najbardziej popularne. Jesteśmy przekonani, że odpowiedzi na poniższe pytania rozwiążą wiele wątpliwości naszych klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać

Podjęcie decyzji na temat inwestycji w instalację fotowoltaiczną to bardzo dobry pomysł. Jest to oszczędność pieniędzy i udział w dbaniu o naszą planetę. Jednak po podjęciu decyzji o inwestycji w panele fotowoltaiczne pojawia się wiele pytań. Jednym z kluczowych jest: jakie panele fotowoltaiczne wybrać. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Jak działają panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla domu i firmy. Zmiany klimatu oraz konieczność dbania o środowisko tylko potęgują wzrost trendu na instalacje fotowoltaiczne. Czy zastanawiasz się jak działają panele fotowoltaiczne? W jaki sposób promienie słoneczne zamieniane są w prąd? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Panele fotowoltaiczne są kluczowym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej. Zbudowane są z wielu połączonych ze sobą ogniw. Dotyczy to zarówno paneli mono-, jak i polikrystalicznych. W obu typach paneli słonecznych ogniwa wykonane są z krystalicznego krzemu. Krzem jest wyjątkowym pierwiastkiem, który stał się podstawą całej dzisiejszej elektroniki. Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne? Które wybrać? Monokrystaliczny panel […]

CZYTAJ WIĘCEJ