ZNSHINE Solar – Panele fotowoltaiczne z grafenem

ZNSHINE Solar – Panele fotowoltaiczne z grafenem

panele fotowoltaiczne znshine solar

Amerykańskie laboratorium PVEL zajmuje się testowaniem paneli fotowoltaicznych sprzedawanych przez 75 producentów od 10 lat. Różnice w trwałości są ogromne w zależności od użytej przy wykonaniu paneli technologii.

Mankamenty większości paneli fotowoltaicznych

Najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią panelu jest jego tylna płyta. Wykonana jest zwykle z plastiku, który charakteryzuje się wrażliwością na promienie UV. Tworzywo sztuczne degraduje się w każdym miejscu, gdzie występuje przerwa w zabezpieczeniu powodując mikropęknięcia, przez które dostaje się wilgoć. To z kolei może prowadzić do zwarć, korozji i uszkodzeń ogniw. Według NREL – Departamentu Energii USA, tworzywa sztuczne nie są najlepszym materiałem do tworzenia paneli fotowoltaicznych. Nawet zabezpieczenie nie chroni ich całkowicie przed promieniowaniem UV czy degradującym wpływem czynników chemicznych, biologicznych oraz wysokiej temperatury. Plastik to również jedyny materiał panelu, który może ulec zapłonowi.

ZNSHINE SOLAR Double Glass 

Najlepsze rozwiązanie to instalacja tylnej szyby. Ogniwa umieszcza się pomiędzy dwiema stopionymi na brzegach warstwami szkła, co zapewnia większą trwałość modułów i sztywność konstrukcji. Ponadto tak zabezpieczony moduł jest w 100% odporny na wilgoć i nie odkształca się pod wpływem wiatru, co zapobiega korozji i pękaniu delikatnego krzemu. Modułom ZNSHINE z grafenem został przyznany certyfikat TUV Fire class A, co oznacza, że nie rozprzestrzeniają ognia i nie ulegają samozapłonowi. Zastosowanie podwójnej szyby zapewnia maksymalną ochronę przed pożarem na wypadek powstania łuku elektrycznego w panelu.

panele fotowoltaiczne odstępy znshine solar grafen

Trwałość nawet przez 50 lat

Testy przeprowadzone przez laboratorium PVEL wykazały, że instalacja z użyciem modułów ZNSHINE Double Glass pozwoli na użytkowanie paneli bez konieczności przeprowadzania poważniejszych prac na dachu przez 40 do 50 lat. Trwałość modułów ma bezpośredni wpływ na końcowy koszt energii. Przy wzroście cen energii i niskich stopach procentowych najbardziej opłacalne jest inwestowanie w technologie bardziej długotrwałe. Przy zastosowaniu szkła z naniesioną warstwą grafenu koszt energii w cyklu życia (LCOE) spada aż o prawie 40%. Redukuje to prawie całkowicie koszty związane z czyszczeniem modułów.

Samoczyszczące szkło to oszczędność czasu i wysiłku.

Samoczyszczące szkło ZNSHINE SELF-CLEANING radzi sobie z zanieczyszczeniami samoczynnie poprzez proces fotokatalizy zachodzący pod wpływem oddziaływania promieni UV. W ten sposób jest w stanie usunąć zanieczyszczenia organiczne takie jak smog, spaliny, odciski palców, różne substancje pochodzenia zarówno roślinnego jak i zwierzęcego, ptasie odchody itp.

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz bezpłatnej konsultacji: https://poniksolar.pl/kontakt/ 

Categories :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *