Pożar paneli fotowoltaicznych – jak sobie z tym radzić

Pożar paneli fotowoltaicznych – jak sobie z tym radzić

pożar paneli fotowoltaicznych

Od kilku lat w Polsce mamy nieustanny wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Moduły fotowoltaiczne wraz z pompą ciepła są najczęściej wybieranym rozwiązaniem wśród Polaków. Jest to bardzo dobry sygnał coraz większej świadomości dbania zarówno o środowisko jak i oszczędności.

Tego typu sytuacja rodzi za sobą pewne ryzyko. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem instalacją fotowoltaiki coraz więcej firm podejmuje decyzję o rozszerzeniu swojej oferty o panele fotowoltaiczne. Każdy przysłowiowy budowniczy potrafiący wejść na dach rozmyśla o możliwości sprzedaży instalacji fotowoltaicznych.

Biorąc pod uwagę fakt, że niestety w naszym kraju głównym czynnikiem decydującym o wyborze wykonawcy jest nadal cena mieszanka wybuchowa gwarantowana. Osoby nie mające odpowiedniej wiedzy a przede wszystkim doświadczenia, montują instalacje, które często doprowadzają do pożaru całego domu lub siedziby firmy.

Zaawansowane instalacje fotowoltaicznej wysokiej jakości posiadają odpowiednie urządzenia zabezpieczające przed pożarem. Specjalny falownik, który znajdzie usterkę automatycznie wyłącza całą instalację do momentu przyjazdu serwisu. Przyjazd specjalnej ekipy serwisowej często wiąże się z kosztami, dlatego klienci proszą niekompetentnych „specjalistów” od fotowoltaiki o wyłączenie tejże blokady. A oni, nie dbając o bezpieczeństwo klienta wyrażają na to zgodę. To z kolei coraz częściej doprowadza do pożaru i tragedia gotowa.

Jak sobie z tym poradzić? Niepalne moduły fotowoltaiczne ZNSHINE

Przede wszystkim należy rozważyć współpracę z firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie obowiązkowo poparte portfelem realizacji. Najlepiej poprosić firmę o przekazanie numerów kontaktowych do ich klientów, aby dopytać o rzeczywistą opinię jakości realizowanych przez firmę usług oraz tzw. obsługi posprzedażowej.

Kolejnym sposobem zapobiegania pożarom modułów fotowoltaicznych jest korzystanie z najwyższej jakości produktów. W naszej ofercie posiadamy całkowicie niepalne moduły fotowoltaiczne ZNSHINE. Warto podkreślić, że nasi pracownicy z racji swojego doświadczenia i stawiania bezpieczeństwa klienta na pierwszym miejscu nigdy nie pozwolą na wyłączenie systemów bezpieczeństwa. Natomiast gdyby z różnych innych nieznanych nam przyczyn istniało ryzyko pożaru to na pewno nie doprowadzi on do zapłonu modułów fotowoltaicznych dostępnych w naszej ofercie.

 

Nasze produkty posiadają specjalny certyfikat przeciwpożarowy klasy A. Dowiedz się więcej w naszym artykule: Moduły fotowoltaiczne ZNSHINE posiadają certyfikat przeciwpożarowy klasy A.

 

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się jak możemy zaprojektować dla Ciebie bezpieczną instalację fotowoltaiczną. https://home/tworzymyinte/ftp/poniksolar.pl/kontakt/

Categories :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *