Pierwszą elektrownia w ramach planu przejścia na energię odnawialną w Kolumbii

Iván Duque inauguruje pierwszą elektrownię słoneczną w ramach planu przejścia na energię odnawialną w Kolumbii

meta kolumbia elektrownia fotowoltaiczna

W Meta w Kolumbii została zainstalowana pierwsza elektrownia słoneczna w 2021 roku będąca częścią planu przejścia na energię odnawialną w Kolumbii, oficjalnie ogłoszona przez prezydenta Kolumbii Ivána Duque Márqueza, który uczestniczył w piątkowej ceremonii inauguracji elektrowni.

Moduły słoneczne ZNShine Solar z podwójnym szkłem i technologią powlekania grafenem zasilą urzędy Ministerstwa Górnictwa i Energii Kolumbii, generując ponad 30% zużycia energii w budynku.

Celem rządu Kolumbii jest zmniejszenie o 51% emisji gazów cieplarnianych w kraju do 2030 r. Poprzez zainstalowanie sześciu parków słonecznych i posiadanie zainstalowanej mocy energii odnawialnej wynoszącej około 400 MW do 2023 r.

„Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do zrównoważonej i niezawodnej transformacji energetycznej dla przyszłości Kolumbii. Projekt ten jest wynikiem naszych wysokiej jakości produktów oraz bardzo mocnego zespołu sprzedaży i serwisu wspierającego naszych lokalnych klientów ”- stwierdziła Eva Ma, kierownik sprzedaży w Kolumbii.

Źródło: https://znshinesolar.com/2021/01/27/ivan-duque-inaugurating-2021-first-solar-plant-of-colombias-renewable-energy-transition-plan/

Categories :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *